E rëndë në SHBA, sulm me armë në një festë ditëlindjeje, 7 të vdekur

Bota

E rëndë në SHBA, sulm me armë në një festë

Shtatë persona, përfshirë të autorin, u vranë në Colorado të SHBA-së të dielën.

Një person hapi zjarr në një festë ditëlindje ku ishte e pranishme edhe e dashura e tij, thanë zyrtarët.

Policia pasi mbërriti në vendin e ngjarjes fjeti gjashtë të vdekur në vendngjarje dhe një të plagosur rëndë.

Ky i fundit u dërgua në spital, për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë, i vdekur ka mbetur edhe autori. 

ME TE LEXUARAT