Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e

Moti në vendin tonë ditën e sotme, do dominohet nga vranësira të dendura dhe kthjellime të pakta. Sipas MeteoAlb, herë pas herë do ketë shira të dobëta. Pjesa e dytë e ditës, do të sjellë fuqizim të vranësirave, të cilat në rajonin Verilindor si dhe në zonat lindore do të gjenerojnë rrebeshe afatshkutra shiu duke lënë pjesën tjetër të vendit në ndikimin e motit të vranët.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në vlerat minimale por rriten në ato maksimale, duke u luhatur nga 7°C mëngjesi  deri në 25°C mesdita. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 -5 ballë.

ME TE LEXUARAT