Pak minuta shi përmbytin rrugët e Lezhës, ja ku është situata më problematike

Aktualitet

Pak minuta shi përmbytin rrugët e Lezhës, ja ku është

Lezha është përfshirë pasditen e sotme nga reshje të dendura shiu të cilat kanë krijuar probleme kryesisht në qytet.

Shirat kanë bërë që uji të vërshojë në disa lagje të qytetit duke paralizuar lëvizjen e qytetarëve dhe automjeteve.

 

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Situata më problematike është krijuar në bulevardin “Gjergj Fishta”, në bllokun e banimit “11 Janari”.

Niveli i ujit ka arritur deri në 30 cm duke bllokuar hyrjet e pallateve por edhe disa biznese. Kjo është situatë e përsëritur sa herë ka reshje të dendura shiu në qytet, pasi sistemi i kanalizimeve nuk e përballon nivelin e prurjeve.

ME TE LEXUARAT