Ndërtuan pa leje, vihen nën hetim dy qytetarë në Vlorë

Aktualitet

Ndërtuan pa leje, vihen nën hetim dy qytetarë në Vlorë

Dy qytetarë janë vënë nën hetim nga Policia e Vlorës pasi kanë ndërtuar pa leje në kundërshtim me ligjin.

Sipas policisë qytetari P.S banues në lagjen 1 Maji ka ndërtuar pa leje në pronën e tij ndërsa S.M 68 vjeç, banues në fshatin Dhërmi do përballet me vepren penale të ndërtimit të paligjshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatin të Policisë Vlorë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallë së parë Vlorë, për shtetasin P. S., banues në lagjen “1 Maji”, pasi është konstatuar se ka ndërtuar në pronën e tij, pa leje.

Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Himarë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasit:

- J. G., 48 vjeç, banues në Himarë, për veprën penale "Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës", pasi ka bërë kallëzim ish-bashkëshortja e shtetasit J. G., shtetasja L. B., 35 vjeçe, se 48-vjeçari nuk ka respektuar vendimin e datës 08.02.2022, të dhënë nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, sipas të cilit është vendosur që vajza e tyre t'i lihet për rritje dhe edukim nënës.

- S. M., 68 vjeç, banues në fshatin Dhërmi, Himarë, për veprën penale "Ndërtimi i paligjshëm", pasi është konstatuar se ka ndërtuar në pronën e tij, pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT