Mbi 3 vite hetime, SPAK kërkon 63 vite burg për grupin e Habilajve, kreu ende në arrati

Aktualitet

Mbi 3 vite hetime, SPAK kërkon 63 vite burg për grupin e Habilajve,

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë sot pretencën për Moisi Habilajn dhe pjesëtarët e tjerë të grupit kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës.

Në dokumentin e SPAK të siguruar, , rezulton se Moisi Habilaj dhe anëtarët e tjerë të bandës janë dënuar për disa vepra të rënda penale, për të cilat SPAK kërkon dënimin me 64 vite burg në total.

Gjithashtu, SPAK thekson se i pandehuri Moisi Habilaj duhet ta vuajë dënimin në një burg të sigurisë së lartë.

ME TE LEXUARAT