Kokainë nga Kolumbia/ 11 urdhër arreste pas përgjimeve në “SKY” të djalit të Erzen Breçanit

Aktualitet

Kokainë nga Kolumbia/ 11 urdhër arreste pas përgjimeve në

11 masat e sigurisë janë më vendim gjykate pas kërkesës së prokurorit të posaçëm të SPAK, Vladimir Mara.

Akuza pranon jo zyrtarisht se me rol aktiv rezulton nga hetimet, përftimi i bisedave nga ‘Sky’ dhe përgjimet djali i ish zyrtarit të policisë Breçani.

Shumica e të kërkuarve janë jashtë shtetit dhe dyshohen për trafik ndërkombëtar droge. Ndërkohë Erzen Breçani dyshohet për pastrim parash. Jonida Babameto është arrestuar për kohën kur ishte oficere në Interpol, dhe ka dyshime se  përcille informacione tek grupi.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tentativat për të kryer vrasje ndodhën në Durrës, Holandë dhe Belgjikë, përgjatë viteve 2019- 2020.

Sigurimi i mjeteve për të kryer vrasje në kuadër të hasmërive mes Ervin Mates dhe Ervis Martinajt. Grupi ka dyshime se trafikonte kokainë nga Ekuadori dhe Kolumbia drejt Evropës.

 

ME TE LEXUARAT