Këmbimi valutor/ Euro e nis javën me rritje, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Euro e nis javën me rritje, çfarë ndodh

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë më 26 shkurt, me 95.4 lekë dhe është shitur me 96.4 lekë sipas kursit të këmbimit.

Sakaq një rritje të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane euro, e cila në tregun valutor blihet me 103.4 lekë dhe shitet me 104.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Franga zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 108.2 lekë dhe shitet me 109.2 lekë.

ME TE LEXUARAT