Tërmeti i fuqishëm në Mal të Zi, lëkundjet ndihen dhe në Bosnjë-Hercegovinë

Aktualitet

Tërmeti i fuqishëm në Mal të Zi, lëkundjet ndihen dhe

Një tërmet  i fuqishëm ka goditur Malin e Zi, pasditen e kësaj të mërkure rreth orës  12:40.

Sipas, Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, magnituda e tërmetit ka qenë 4.7 ballë e shkallës Rihter. Ndërsa thellësia fokale është llogaritur në 9 km. Epiqendra e lëkundjes sizmike raportohet të jetë pranë kryeqytetit, Podgoricës.

Ende nuk raportohet dëme në ndërtesa apo njërëz të lënduar. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Bosnjë-Hercegovinë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tërmeti i fuqishëm në Mal të Zi, lëkundjet ndihen dhe

ME TE LEXUARAT