Gara për Kukësin, kandidati i PS lë pas me vota rivalin e "BF"!

Politikë

Gara për Kukësin, kandidati i PS lë pas me vota rivalin e

Vazhdon procesi i numërimit të votave në garën për kryetarin e bashkisë së Kukësit. Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, deri më tani kryeson kandidati socialist Albert Halilaj.

Në 45 kuti të numëruara nga 74 që janë në total, Halilaj ka marrë 7211 vota ndërsa kandidati i i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Emri Vata ka 4278 vota. Pjesëmarrja në këto zgjedhje ishte 45.63%.

Gara për Kukësin, kandidati i PS lë pas me vota rivalin e

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kujtojmë që zgjedhjet e pjesshme në Kukës u mbajtën pas dorëheqjes dhe shkarkimit të Safet Gjicit disa muaj më parë, i cili u përfshi në një skandal seksual me Alma Kaçin.

 

ME TE LEXUARAT