Finalja e madhe e Europa League, Gjimshiti dhe Xhaka në kërkim të historisë, formacionet

Aktualitet

Finalja e madhe e Europa League, Gjimshiti dhe Xhaka në kërkim të

Pritja mori fund. Atalanta dhe Leverkusen “përplasen” në Dublin për finalen e madhe të Europa League. Si trajneri Gasperini ashtu edhe homologu Xabi Alonso kanë bërë publike formacionet zyrtare, ku në fushë zbresin më të mirë. Nuk mungon dueli i shqiptarëve. Gjimshiti luan nga minuta e parë, ndërsa në krahun tjetër, Xhaka udhëheq mesfushën e “Aspirinave”.

Atalanta (3-4-2-1): Musso; Djimsiti, Hien, Kolasinac; Zappacosta, Ederson, Koopmeiners, Ruggeri; De Ketelaere, Lookman; Scamacca.

Bayer Leverkusen (3-4-2-1): Kovar; Stanisic, Tah, Tapsoba; Frimpong, Xhaka, Palacios, Hincapie; Ëirtz, Grimaldo; Adli.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT