Çfarë duhet të dini/ Hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane

Aktualitet

Çfarë duhet të dini/ Hapen aplikimet për Lotarinë

Këtë të mërkurë janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane. Të gjithë shqiptarët, të cilët dëshirojnë të provojnë fatin e tyre për ëndrrën amerikane kanë një muaj kohë për të aplikuar.

Kjo u bë e ditur nga Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë, e cila po ashtu ka dhënë detaje mbi aplikimin.

Aplikimet do jenë të hapura deri më 7 nëntor, në orën 12:00.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

“Regjistrimi për Programin e Lotarisë Amerikane (DV-2025) hapet sot (më 4 tetor) dhe do mbyllet të martën, më 7 nëntor, 2023”, shkruan ambasada amerikane.

ME TE LEXUARAT