E murosi i dashuri, dërgohet në banesën e fundit shqiptarja, prek e ëma: Jeta ime iku me të

Aktualitet

E murosi i dashuri, dërgohet në banesën e fundit shqiptarja,

Vajzës shqiptare Sibora Gegani, që u vra nga i dashuri i saj rreth 9 vite më parë dhe u muros në një apartament në Torremolinos (Málaga) në Spanjë i është dhënë lamtumira e fundit nga familja dhe të afërmit. Trupi i pajetë i saj u gjet rreth 5 muaj më parë i murosur në një apartament në Torremolinos, në Spanjë. “Marco shkatërroi jetën e vajzës sime, por në të njëjtën kohë ai mori edhe jetën time. Zemra ime ka vdekur me të” tha nëna e vajzës.

Ky është vajtimi i një nëne që pas nëntë vitesh pa marrë vesh nga e bija, lajmi i parë që mori për të ishte se ajo ishte vrarë dhe trupi i saj ishte murosur në një apartament në Torremolinos.

Këtë të shtunë, Elisabeta i tha lamtumirë “fluturës” së saj në vendin ku u rrit dhe jetoi pjesën më të madhe të jetës së saj, Itali.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ajo ishte 22 vjeç kur u pa për herë të fundit. Ishte verë, 2014, në Torremolinos. Sibora ishte transferuar me burrin me të cilin ajo ishte në një lidhje atëherë, Marco. Ajo e takoi atë në Nettuno, një komunë italiane e vendosur në Romë, pasi edhe ajo jetonte atje.

“Në vitin e parë që u takuan, nuk mendoja asgjë të keqe për të, as nuk kishte ndonjë gjë që më bëri të mendoj se ai mund ta keqtrajtonte atë”, thotë nëna e saj.

Megjithatë, marrëdhënia përparoi dhe në një nga vizitat e Elisabetta-s në Malaga, vajza e saj rrëfeu se “ai ishte shumë posesiv dhe se ajo nuk donte të ishte më me të”.

 

ME TE LEXUARAT