Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Vetëtima F-35” kryen me sukses fluturimin e pare

Forca Ajrore Mbretërore e Britanisë së Madhe testoi me sukses ngritjen e avionit më të ri luftarak “Vetëtima F-35”.

Avioni i ri me shpejtesi supersonike me aparaturat më moderne në artin e luftimi u ngrit për herë të parë nga luftanija 3 miliardë dollarëshe “HMS Queen Elizabeth”.

“Vetëtima II F-35” i cili kushton rreth 100 mln paund u nis drejt brigjeve amerikane ku do të marrë pjesë në një mision të përbashkët stërvitor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.