Kartat SD të memories do të mbajnë deri në 2TB

Kliko per me shume info

Kartat SD do të mbajnë së shpejti një kapacitet prej 128 terabyte dhe do të lejojnë një transferim të dhënash deri në 985 megabyte për sekondë.

Aktualisht, këto karta mbajnë deri në 2 TB. Në vitin 2016, SanDisk zbuloi një prototip karte prej 1 TB, që do e bënte më të madhen në botë, por ende nuk ka dalë në treg.

Kliko per me shume info

Atëherë SanDisk tha se rritja e kapacitetit është e nevojshme për të mbajtur video 4K, përcjell TCh.

Karta e re SD do të quhet SD Express. Nuk dihet ende se sa do t’i duhet prodhuesve që të nxjerrin në treg një kartë të tillë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here