Apple ul çmimin e iPhone X me 300 dollarë

Kliko per me shume info

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë.

Sipas analistit të “International Securities”, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të ulë çmimin e iPhone X deri në 300 dollarë.

Kliko per me shume info

iPhone X doli në shitje për një vlerë prej 999 euro, dhe ka qenë shumë i shtrenjtë për shumë njerëz.

Por kompania e teknologjisë me sa duket planifikon të nxjerrë një gjeneratë të re të iPhone X gjatë këtij viti me etiketa shumë më të kapshme të çmimeve.

Çmimet e reja do të aplikohen në gjeneratën e dytë të iPhone X që duhet të vijë në formën e një iPhone-i të ri prej 5.8 inç, një iPhone X Plus më të madh prej 6.5 inç dhe një iPhone 6.1 me 6.1 inç

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here