Kompania shqiptare përfundon punimet në aeroportin ndërkombëtar në Kazakistan

Teknologji

Jane disa ngjarje e fenomene per te cilat shqiptaret duhet te jene krenare. Dhe kjo eshte nje prej atyre ngjarjeve: “Mabetex Group” ka përfunduar të hënën punimet në Aeroportin Ndërkombëtar në Astana të Kazakistanit me kapacitet mbi 5 milionë pasagjerësh në vit.

“Mabetex Grup” në një kohë rekorde ka arritur t’i përfundojë të gjitha punët e kontraktuara për renovimin e aeroportit të Astanas.

Në hapjen e këtij aeroporti ishte edhe presidenti i “Mabetex Group”, Afrim Pacolli, i cili ka falënderuar presidentin Behgjet Pacolli për ndihmën dhe përkrahjen që i ka dhënë gjatë gjithë kohës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ne veçanti, Afrim Pacolli ka falënderuar presidentin e Kazakistanit Nursultan Nazarbayev, Qeverinë dhe gjithë popullin e këtij vendi për besimin që ia kanë dhënë kësaj kompanie gjatë këtyre 21 viteve, raporton “Indeksonline”.

ME TE LEXUARAT