Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Sport

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Perfundon ndeshja Kroaci-Shqiperi me rezultat te barabarte 2-2.

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Gjasula ka barazuar rezultatin fale nje goli te shenuar ne minuten 95 duke kthyer ne vend nderin e Shqiperise.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Kroacia barazon ndaj Shqiperise.

Goli i barazimit ka ardhur nga  Kramarić ne minuten e 74 pas nje depertimi ne zone.

Ne momentin e shenimit, futbollisti kroat ka pasur perballe mbrojtsin Elseid Hysaj te cilit i kaloi topi mes kembeve duke perfunduar ne porten kuqezi.

Goli i dyte per Kroacine u shenua nga nje autogol i Gjasules ne minuten e 76. 

Pas një rrëmuje në zonë, nje tektike kjo e ndjekur nga Kroacia, Gjasula çoi topin në rrjetën e tij. 

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Pjesa e pare e ndeshjes Kroaci - Shqiperi eshte mbyllur me rezultat pozitiv per kombetaren tone.

Pavaresisht perpjekjeve te Kroacise per ta kthyer lojen ne favor te saj, pervc golit te Kovacit, kombetarja jone pati edhe dy raste te pastra per gol me ane te Manajt dhe Asllanit.  

Skuadrat shkuan ne pushimin 15 minutesh me rezultat 0-1 per Shqiperine.

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Qazim Laci shenoi gol ne ndeshjen mes Kroacise dhe Shqiperise pas nje asisti te dhene nga Asani.

Shqiperia keshtu ka kaluar ne avantazh, pasi disa minutash loje te forte qe ne nisje te ndeshjes.

Goli i Lacit u shenua ne minuten e 11 te ndeshjes.

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Zlatko Dalic ka vendosur për ekip me përvojë për ndeshjen e Kroacisë ndaj Shqipërisë.

Luka Modric do të jetë dirgjient i lojës, ndërsa shumë pritet edhe nga Ivan Perishic e Mateo Kovaçic.

Në sulm është Bruno Petkovic, i përkrahur nga Andrej Kramariq e Lovro Majer.

Joshko Gvardiol luan në qendër të mbrojtjes. 

Në mesfushë përkrah Modricit do të jetë Marcelo Brozovic.

Sylvinho lë Brojën e Mucin në stol, zbulohet formacioni zyrtar i Shqipërisë ndaj Kroacisë

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Shqipëria kërkon pikët e para në grupin B të Europianit, teksa sot në orën 15.00 do të përballet me Kroacinë. News 24 ka mësuar formacionin zyrtar të kuqezinjve, në takimin që do të mbahet në Hamburg.

Në portë është Strakosha, përpara tij janë të vendosur Hysaj,  Ajeti, Gjimshiti dhe Mitaj. Mesfusha përbëhet nga Asllani, Laçi dhe Ramadani. Në sulm është Asani, Manaj dhe Bajrami.

Gjasula rikthen barazimin, Kroaci-Shqipëri mbyllet barazim 2-2

Sa i takon skemës, Sylvinho ka preferuar skemën 4-3-3, duke bërë kështu dy ndryshime, Laçi në vend të Seferit dhe Manaj në vend të Brojës.

Mes dy kombëtareve, kjo është ndeshja e parë direkte. 90-minutëshi do të gjykohet nga arbitri francez, Letexier.

FORMACIONI, SHQIPËRIA: 

Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.
Trajner: Silvinjo

Ajo qe bie ne sy eshte se Shqiperia do ta nise ndeshjen me dy emra shume te lakuar si Broja dhe Muci ne stol!

ME TE LEXUARAT