Përplasje në Formula 1, përmbyset makina e pilotit kinez

Sport

Përplasje në Formula 1, përmbyset makina e pilotit kinez

Gara e Formula 1 eshte bere shpesh arene e aksidenteve dhe perplasjeve te renda.

Edhe diten e sotme ka nisur me një aksident të frikshëm starti i garës së Silverstone në Formula 1.

Në kthesën e parë të pistës Alfa Romeo e kinezit, Guanyu Zhou u përmbys pas një kontakti me një makinë tjetër, për të dalë nga cirkuiti.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Në aksident u përfshinë dhe Alpine e Ocon dhe Williams i Albon.

Sipas të dhënave paraprake, kinezi Guanyu Zhou u nxorr i vetëdijshëm nga makina dhe u dërgua në spital për të bërë kontrollet e nevojshme.

Gara u ndërpre me një flamur të kuq dhe të gjitha makinat u kthyen në bokse./a2 cnn

ME TE LEXUARAT