Goli i parë me Besiktasin, rrëfehet "njeriu i ndeshjes", Ernest Muçi

Sport

Goli i parë me Besiktasin, rrëfehet "njeriu i ndeshjes",

Futbollisti shqiptar Ernest Muçi shënoi golin e parë me Besiktasin. Sulmuesi i talentuar u transferua në Stamboll në ditën e fundit të merkatos dimërore.

22-vjeçari, i cili u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, realizoi një gol shumë të bukur në suksesin 0-2 të Besiktasit përballë Istanbulsporit.

Muçi foli pas ndeshjes për kanalin zyrtar të klubit turk, ku ndër të tjera theksoi se ai dhe shokët e tij duhet të vazhdojnë përpara me të njëjtin fokus.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Ishte shumë e rëndësishme për ne. Bëmë atë që duhej të bënim. Duhet të luajmë me të njëjtin përqendrim në ndeshjet e mbetura, si sot.

Fitorja? Shënuam dy gola dhe nuk pësuam, kjo është një gjë shumë e mirë për ne.

Goli im? Duhet të kontribuoj në sulm duke shënuar gola, është detyra ime. Përtej golit, rëndësi ka që skuadra të jetë e suksesshme”, tha lojtari i kombëtares shqiptare.

ME TE LEXUARAT