Fidel Ylli marton vajzën, Edi Rama merr pjesë në dasmë

Showbiz

Fidel Ylli marton vajzën, Edi Rama merr pjesë në dasmë

Ish deputeti dhe Presidenti i Komitetit Olimpik Shqiptar, Fidel Ylli ka këtë të diel një ngjarje të rëndësishme në jetë.

Ai marton vajzën e tij, Pegin e cila ka dhënë fund beqarisë. Në ceremoninë e dasmës ishin të ftuar figura të njohura jo vetëm të fushës së sportit, por edhe politikanë.

Ra në sy prania e kryeministrit Edi Rama që shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Linda. Rama dhe Ylli njihen për miqësinë e tyre të hershme. Në media qarkullojnë disa pamje. Një ceremoni e veçantë për nga organizimi, cito lapsi. Vajza e Fidel Yllit shkëlqen me fustanin e bardhë duke kurorëzuar martesën e saj me Nima Eil.

ME TE LEXUARAT