“Ajo tha Po”, ish-i dashuri afrikan i deputetes shqiptare i jep fund beqarisë

Showbiz

“Ajo tha Po”, ish-i dashuri afrikan i deputetes shqiptare i jep fund

Ish-partneri i deputetes dhe aktores nga Kosova, Adriana Matoshi i ka dhënë fund beqarisë.

Kanë kaluar pothuajse dy vite që pas ndarjes së aktores nga futbollisti afrikan Keith Groeneveld ndërsa ky i fundit ka rigjetur sërish dashurinë.

Ai ka ndarë lajmin me ndjekësit në një postim në InstaStory, duke treguar se i ka propozuar për martesë të dashurës së tij.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Ajo tha ‘Po’”, shkruan futbollisti, krahas imazheve me partneren, ku tregon edhe unazën me të cilën i propozoi për martesë.

Ka qenë Keith Groeneveld, i cili fillimisht ka fshirë fotot në rrjetet sociale me Adriana Matoshin, duke zbuluar se i kishin dhënë fund lidhjes.

“Ajo tha Po”, ish-i dashuri afrikan i deputetes shqiptare i jep fund

Ndërsa aktorja ka treguar se shkaku i ndarjes ishte se Keith ndryshe nga ajo, kërkonte të krijonte familje e të kishte fëmijë.

“Keith ka dashur shumë të krijojë familje. Unë nuk kam qenë ai personi që kam dashur të kem edhe një fëmijë tjetër. Keith ka qënë shumë më i ri në moshë se unë dhe e kam parë që atij i duhet të ecë përpara, të fokusohet në punën e tij, në profesionin e tij dhe jo të jem unë prioriteti në jetën e tij”, deklaroi pas ndarjes Adriana.

Lidhja e aktores me futbollistin e njohur është përfolur shumë për shkak të diferencës prej 19 vitesh që ajo kishte me ish të dashurin afrikan.

 

ME TE LEXUARAT