Saimir Tahiri u lirua nga burgu, vjen reagimi i ambasadores Yuri Kim

Politikë

Saimir Tahiri u lirua nga burgu, vjen reagimi i ambasadores Yuri Kim

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar pas lirimit nga burgu të Saimir Tahirit. Ajo shprehet e zhgënjyer  për ato që i quan “mënyrat e vjetra të mosndëshkimit dhe privilegjimit për disa vazhdojnë në ????????sistemin e drejtësisë”.

“Shumë zhgënjyese të shohësh se mënyrat e vjetra të mosndëshkimit dhe privilegjimit për disa vazhdojnë në ????????sistemin e drejtësisë. Këto mënyra të vjetra nuk janë të përshtatshme për një aleat të NATO-s dhe aspirantëve të BE-së dhe ato duhet të refuzohen me vendosmëri. ????????e konsideron korrupsionin si një kërcënim thelbësor të sigurisë kombëtare. Ata që merren me dhënien ose pranimin e kërcënimeve dhe nxitjeve – për shembull, për të ndihmuar miqtë e fuqishëm – duhet të kuptojnë se veprimet e tyre do të kenë pasoja”, shkrua ajo në Tëitter.

 

ME TE LEXUARAT