Rikthehet tmerri i koronavirusit, Mitsotakis infektohet me Covid

Bota

Rikthehet tmerri i koronavirusit, Mitsotakis infektohet me Covid

Kryeministri aktual i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është infektuar me Coronavirus.

Këtë e ka bërë të ditur ditën e sotme vetë presidenti i Demokracisë së Re, përmes një videoje në rrjete sociale.

Si pasojë, Mitsotakis ka anuluar turneun e tij në Selanik dhe Halkidiki dhe udhëtim dyditor në Malin Athos, ku do të shkonte me djalin e tij. “Përqafimet dhe puthjet e periudhës parazgjedhore janë gjithmonë shumë të këndshme.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sidoqoftë, ndonjëherë ato kanë një çmim. Sot bëra testin për Covid. Jam pozitiv, ndaj do të më duhet të qëndroj disa ditë në shtëpi. Fatkeqësisht, nuk do të mund të shkoj në Malin Athos, siç e kisha planifikuar. Por nuk ka rëndësi.

Por unë do të jem aty për të shkuar në një mundësi tjetër. Por sigurisht që gjithmonë do të mund të bëj TikTok, ndaj prisni videon time të radhës”, tha Kyriakos Mitsotakis.

 

ME TE LEXUARAT