Dashamir Shehi për lirimin e Saimir Tahirit: Kush ka para del nga burgu, fëmijë e gra të sëmurë kanë të gjithë

Politikë

Dashamir Shehi për lirimin e Saimir Tahirit: Kush ka para del nga burgu,

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar lirimin ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri nga qelia duke thënë se “kush ka para del nga burgu”.

Referuar arsyeve të vendimit të Gjykatës për lirimin e tij, Shehi theksoi se “fëmijë e gra të sëmurë kanë të gjithë”. Në një intervistë ,ai shtoi se “korrupsioni këtu është bërë i përditshëm” dhe se qeveria ka gjetur një justifikim banal që “përgjegjësia është personale”.

 “Këtu korrupsioni është bërë i përditshëm, por numri i madh i këtyre nëpunësve që kapen, tregon se e sa nuk arrijnë të kapen. Duhet të bëhet një punonjës, një polic pastaj. Qeveria ka gjetur justifikim banal, ‘përgjegjësia është personale’. Janë të lidhur,  një pjesë e parave hipin sipër. Sepse s’ka logjikë që të thuash që ‘nuk di gjë’. Sepse korrupsionin në administratë në radhë të parë e mbajnë shefat. Ministrja e Shëndetësisë nuk mund të vejë në detyrë njerëz të korruptuar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Kush ka para del nga burgu… fëmijë e gra të sëmurë kanë të gjithë”, tha ai.

 

ME TE LEXUARAT