“Cameron, mik i Shqipërisë!”, Rama: I bindur se do të rikthehet sërish në Tiranë

Politikë

“Cameron, mik i Shqipërisë!”, Rama: I bindur se do të

Ka nisur konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit të Jashtëm të Britanisë së Madhe, David Cameron.

Rama teksa e cilëson mik të Shqipërisë, Cameronin, zbuloi se i ka bërë prej vitesh ftesë që të vizitonte Tiranën.

“Ditë e posacme për ne por edhe për mua personalisht sepse kemi një mik të vecantë, një personalitet të njohur të politikës, pasi jo vetëm kemi një mik nga një vend që është aleat dhe partner i rëndësishëm, lordin Cameron por edhe në të njëjtën kohë, një mik të posacëm të këtij rajoni dhe të Shqipërisë që më në fund erdhi në Tiranë pasi e ka marrë ftesën prej disa vitesh dhe tani jam i bindur që do të rikthehet përsëri.”, tha Rama.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT