Bypass-i i Vlorës, Rama jep lajmin e mirë

Politikë

Bypass-i i Vlorës, Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e Bypass-it të Vlorës që pritet të hapet këtë sezon turistik.

“Mirëmëngjes dhe me Bypass-in e Vlorës, i cili do të hapet i përfunduar plotësisht këtë sezon turistik, si një segment i rëndësishëm për qarkullimin gjatë verës sidomos, po edhe si një tjetër skenë spektakli natyror, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjete sociale.

Në projekt është parashikuar ndërtimi i 5 urave, një gjysmë tunel si dhe ndërtimi i mbrojtjes lumore të lumit Dukat

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Rruga e Bypass-it me gjatësi 29 km vlerēsohet një ndër segmentet me impaktin më të lartë turistik që  do të ndikojë ndjeshëm në lehtësimin e trafikut në qytetin e Vlorës. Ajo nis nga Rrethrotullimi, në fund te autostrades Levan-Vlore.

ME TE LEXUARAT