A e përdori Yuri Kim lobimin te McGonigal për të mbuluar gënjeshtrat e saj? Berisha: SHBA të...

Politikë

A e përdori Yuri Kim lobimin te McGonigal për të mbuluar

Berisha ka reaguar perseri mbi ceshtjen e lobimit te McGonial.

Hetimi do të jetë kompleks. Oleg Deripaska ka arritur gjer në statusin e investitorit strategjik në Shqipëri. Kjo është e vërteta.

Përveç të tjerash gjithçka do të hetohet. Dhe këtu ne nuk heqim dorë.
Lidhur me zonjën Kim, dihet botërisht qëndrimi im ndaj saj dhe i saj ndaj meje.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Nuk mund të them se cili është roli i saj në aferën Rama-McGonigal, i takon drejtësisë në SHBA të bëjë hetimin e përgjithshëm.

La vetëm një deklaratë, të cilën nëse u kujtohet, unë i jam përgjigjur flakë për flakë.

Në një nga intervistat e saj, ajo shprehet se ka bërë hetime edhe FBI.

Në këtë intervistë, ajo tha atë që DASH nuk e ka thënë kurrë. Tani që del lobimi i McGonigal, tani e din ajo nëse e përdori për të mbuluar gënjeshtrat e saj ndaj qeverisë amerikane për personin tim, unë ia la për hetim drejtësisë së SHBA.

Ajo është qytetare e atij vendi mik dhe ata do e shqyrtojnë këtë punë.

ZYRA E SHTYPIT DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

 

ME TE LEXUARAT