Lëkundje të forta termeti në Mal të Zi

Kosovë&Rajon

Lëkundje të forta termeti në Mal të Zi

Lekundje te forta termeti jane regjistruar ne Mal te Zi mbremjen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur ne oren 21.07.

Sipas ESMC, termeti ka qene me fuqi 4.4 rihter dhe eshte lokalizuar ne zonen Niksic.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Bazuar ne te dhenat e raportuara prej qendres rajonale te monitorimit sizmik, lekundja ka qene 10 kilometer nen siperfaqen e tokes. 

Mali i Zi eshte prekur edhe disa jave me pare nga lekundje sizmike te forta qe u pasuan me disa pas goditje, fatmiresisht pa pasoja./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT