Ahmeti: Këtu vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit

Kosovë&Rajon

Ahmeti: Këtu vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit

Kryetari i BDI-së, dhe politikani shqiptar më i përkrahur në Maqedoni, Ali Ahmeti, ka thënë se në rast se Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje sot në Ohër do të jetë historike.

Ahmeti, në një intervistë për Klan Kosova, tha se sot do të vendoset për ardhmërinë e shqiptarëve dhe rajonit, njofton Klankosova.tv.

“Unë këtu kam ardhur me shumë miq dhe bashkëmendimtar për të inkurajuar palët që sot të arrihet një marrëveshje historike. Të presim mbase kjo do të ndodhë”.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sipas Ahmetit, këtu vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit.

“Unë nuk kam ardhur në cilësinë e këshillëdhënësit, por në cilësinë e një shqiptari që beson se do të bëhet mirë për shqiptarët dhe gjithë rajonin, për paqen dhe stabilitetin.

Këtu vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit” tha Ahmeti.

ME TE LEXUARAT