VIDEO/ Vogëlushi nga Palestina ndjek mes turmës i përlotur trupin e pajetë të babait

Bota

VIDEO/ Vogëlushi nga Palestina ndjek mes turmës i përlotur trupin

Ditën e djeshme, një shkëmbim zjarri mes izraelitëve dhe palestinezëve shkaktoi dhjetëra viktima.

Së fundmi, një video ku një djalosh 10 vjeçar qan rrugëve të qytetit babain, u bë virale në rrjet.

Në video, djaloshi dëgjohet duke qarë teksa ndjek pas trupin e të atit qe ka ndërruar jetë në sulm, ne mës të turmës së njerëzve. Ndërkohë njerëz që mbajnë trupin e babait të tij, por dhe kalimtarë, mundohen ta ndalojnë dhe qetësojnë, por pa sukses.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Videoja është parë miliona herë dhe është komentuar shumë, teksa ka bërë dhe xhiron e rrjetit.

 

ME TE LEXUARAT