Moska: Kievi vazhdon të shpallë hapur sulme terroriste ndaj Rusisë

Bota

Moska: Kievi vazhdon të shpallë hapur sulme terroriste ndaj

Regjimi i Kievit vazhdon të shpallë hapur sulme të planifikuara terroriste ndaj Rusisë, tha në një konferencë zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të vendit Maria Zakharova.

“Regjimi i Kievit vazhdon të shpallë hapur sulme të planifikuara terroriste në territorin rus, detajet e të cilave, nuk do ta besoni, janë diskutuar tërësisht në shtypin perëndimor”, tha diplomatja. 


Përveç kësaj, Zakharova renditi sulmet ukrainase në të cilat u plagosën civilë rusë. Ajo gjithashtu vuri në dukje faktin se shërbimet speciale të Ukrainës nuk heqin dorë nga përpjekjet për të masakruar ish-bashkatdhetarët e tyre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

"Të ndriturit, siç e quajnë veten, kryeqytetet kolektive të Perëndimit ende nuk e cilësojnë këtë si një sulm terrorist. Si mund ta cilësojnë si të tillë? Përndryshe, ata vetë do të duhet të miratojnë rezoluta dhe ligje që dënojnë sponsorizimin e terrorizmit prej tyre. , përfaqësues perëndimorë”, theksoi Zakharova.

ME TE LEXUARAT