Masakroi për vdekje 11-vjeçaren greke, qytetarët vërsulen drejt makinës ku ndodhej autori, daja i saj

Bota

Masakroi për vdekje 11-vjeçaren greke, qytetarët vërsulen

Masakrimi i vajzës 11-vjeçare Vasiliki mga daja i saj ka tronditur Greqinë, duke sjellë një situatë kaotike jashtë gjykatës së Pirgos.

Familjarët e viktimës dhe dhjetra qytetarë janë vërsulur drejt makinës së policisë, që shoqëronte autorin e ngjarjes drejt gjykatës.

U desh ndërhyrja e patrullave, por situata nuk u qetësua aspak, teksa incident nga qytetarët vazhduan.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Përfundimisht, për shkak të incidenteve, transferimi i autorit 37-vjeçarit nuk ka përfunduar, pasi është marrë vendimi për largimin e makinës së patrullës për arsye sigurie.

Ndaj tij policia ka ngritur kallëzim për vrasje me dashje dhe tentativë përdhunimi./top channel

ME TE LEXUARAT