Aksidentohet autobuzi me 50 punëtorë, tetë të vdekur dhe 45 të plagosur

Bota

Aksidentohet autobuzi me 50 punëtorë, tetë të vdekur dhe 45

Një akedent tragjik ka ndodhur në florida, ku të paktën tetë persona kanë vdekur dhe 45 janë dërguar në spitale raportuan zyrtarët lokalë të martën në mëngjes. Departamenti i Sigurisë së Autostradave dhe Automjeteve në Florida tha gjithashtu se aksidenti ndodhie rreth orës 6:35 të mëngjesit. 

"Tetë njerëz vdiqën në vendngjarje dhe 45 të plagosur u dërguan në objektet mjekësore, duke përfshirë tetë në gjendje kritike," tha James Lucas me Marion County Fire Rescue.

Përplasja përfshiu një autobus që transportonte mbi 50 punëtorë ferme. Autobusi doli nga rruga dhe u përplas me një gardh para se të përmbysej. Punëtorët po transportoheshin në Cannon Farms në Dunellon, e cila po korrte shalqinj.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Ne do të jemi të mbyllur sot për shkak të humbjeve dhe lëndimeve të pësuara herët në mëngjes në aksidentin që ndodhi në Olvera Trucking Harvesting Corp. Ju lutemi lutuni me ne për familjet dhe të dashurit e përfshirë në këtë aksident tragjik. Ne e vlerësojmë mirëkuptimin tuaj në këtë kohë të vështirë," njoftoi Cannon Farms në faqen e saj në Facebook.

ME TE LEXUARAT