Vrau mikun e tij Mariglen Gjonaj për një orë “Rolex”, kalon për gjykim dosja për Kristian Cenajn

Aktualitet

Vrau mikun e tij Mariglen Gjonaj për një orë “Rolex”,

Gjykata ka kaluar për gjykim dosjen penale për shtetasin 31-vjeçar, Kristjan Cenaj, i cili u arrestua një vit më parë për vrasjen e shtetasit Mariglen Gjonaj. Dosja ka kaluar në Gjykatën e Juridiksionit të Lezhës.

31-vjeçari akuzohet për “Vjedhje me pasojë vdekjen” , pasi në maj të viti 2015 për një orë “Rolex” ekzekutoi mikun e tij, atëherë 16-vjeçar

Cenaj ra në prangat e policisë vetëm pak minuta pas kishte përfunduarr dasmën e të vëllait të tij,ndërsa kishte ardhur nga Italia posaçërisht për këtë gëzimfamiljar në Kurbin.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Policia dhe prokuroria e Laçit, kanë pasur informacion mbi vizitën e tij, dhe sapo ai ka hyrë në territorin shqiptar, në sistemin TIMS është vendosur shënimi për ndalim dalje në kufi të tij. Nga hetimet e kryera ka rezultuar se Cenaj është identifikuar si autor i dyshuar i vrasjes së Mariglen Gjonaj përmes qeliza telefonike dhe profilit të tij në “Facebook”.

 

ME TE LEXUARAT