Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e

Moti në vendin tonë gjatë ditës së sotme do dominohet nga kthjellime të pakta dhe vranësira të herë pas-herëshme. Pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje të pakta shiu në pjesën më të madhe të vendit. Sipas MeteoAlb, mbrëmja dhe orët e natës rikthejnë kthjellimet në të gjithë republikën e Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në të dy vlerat ditore duke luhatur temperaturat në territor nga 8°C vlera më e ulët e mëngjesit deri 25°C mesdita. Era do fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi Jugor duke arritur shpejtësi deri 45-50 km/h dhe për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 4-5 ballë.

ME TE LEXUARAT