Vidhnin makina luksoze në Zvicër dhe i shisnin në Shqipëri, në kërkim 4 “skifterët”

Aktualitet

Vidhnin makina luksoze në Zvicër dhe i shisnin në Shqipëri,

Një grup që vidhte makina luksoze në Zvicër dhe i trafikonte në vendin tonë është zbuluar nga Policia e Fierit. Katër persona janë shpallur në kërkim nga uniformat blu, bëhet fjalë për një shqiptar, një rumun dhe dy malazezë.

“U shpallën në kërkim shtetasi shqiptar A. M., 36 vjeç, shtetasi rumun V. C., 37 vjeç dhe 2 shtetasit malazez, S. H., 32 vjeç dhe S. H., 27 vjeç. Vijon puna intensive për kapjen e tyre”, njofton policia.

Policia ka sekuestruar një automjet luksoz, tip "Benz", prodhim i viteve të fundit, me vlerë rreth 100 000 euro.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.


ME TE LEXUARAT