Trafikuan 23 kg kokainë me autobusit që erdhi në Shqipëria, arrestohen dy shqiptarët

Aktualitet

Trafikuan 23 kg kokainë me autobusit që erdhi në Shqipëria,

Dy shtetas shqiptarë të moshës 42 dhe 39 vjeç, janë arrestuar së bashku një 31-vjeçar italian nga Policia e Milanos për trafik droge.

Oficerët e policisë panë panë një makinë me 31-vjeçarin në timon duke dalë nga garazhi i ndërtesës Lainate, e cila pasi arriti në Varese, ndaloi në Piazzale Kennedy, në zonën e përdorur për parkimin e autobusëve te ardhur nga Shqipëria.

Mediat italiane shkruajnë se dy shqiptarët i dhanë dy qese të bardha 31-vjeçarit italian, dhe ky i fundit në bagazhit të makinës së tij. dhe pastaj u largua.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Policët, duke dyshuar, e ndoqën burrin në Cerro Maggiore, ku ai ndaloi në semafor të kuq.

Në atë moment është ndaluar dhe iu nënshtrua kontrolleve. Brenda makinës së tij, në ndarjen e rrotave rezervë, oficerët gjetën 20 blloqe që përmbanin afërsisht 23 kg kokainë dhe 6 blloqe heroinë me peshë afërsisht 3.5 kg.

ME TE LEXUARAT