SPAK dhe autoritetet e huaja operacion kundër trafikut të emigrantëve, 26 urdhër arreste, mes tyre 4 policë

Aktualitet

SPAK dhe autoritetet e huaja operacion kundër trafikut të

SPAK dhe Drejtoria e Përgjithshme kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe emigrantëve të paligjshëm ka zhvilluar një operacion në të gjithë Shqipërinë.

Mësohet se nga ky operacion janë rreth 26 urdhër arreste.

Dyshohet se të përfshirë janë edhe efektive policie.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit kryesisht në pikat kufitare, por edhe në zonat ku kalojnë rrugën ndërqytetase.

 

ME TE LEXUARAT