Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 2 persona në Tiranë

Aktualitet

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 2 persona në

Policia rrugore në Tiranë ka arrestuar dy persona, të akuzuar për shkelje të qarkullimit rrugor. Sipas bluve, ka rënë në pranga një 27-vjeçar, pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur, ndërsa një 24-vjeçar nuk posedonte lejen e drejtimit.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: K. Gj., 27 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur në masën 0.78 mg/l ;

R.N., 25 vjeç dhe Xh. Z., 24 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet pa lejen përkatëse. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

ME TE LEXUARAT