Qeni "fundos" shqiptarin, i gjen 2 kg kokainë të fshehur në makinë

Aktualitet

Qeni "fundos" shqiptarin, i gjen 2 kg kokainë të fshehur

Udhëtimi i një 25-vjeçari me origjinë shqiptare, me banim në Rimini, u ndërpre përpara mbërritjes së planifikuar në Romagna.

Ai u ndaluar  në San Benedetto del Tronto dhe u arrestua për posedim kokaine.

25-vjeçari kishte me vete edhe një shumë të madhe parash, sipas raportimit të medieve italiane.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Historia

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në San Benedetto del Tronto, në provincën e Ascoli Piceno.

Ai kishte qenë tashmë nën vëzhgimin e hetuesve për shkak të disa sjelljeve të dyshimta dhe u ndalua në një automjet fuoristradë, pak para se të mbërrinte në Romagna.

Me ndihmën e qenve nuhatës të drogës, forcat e rendit kontrolluan automjetin dhe gjetën  2.1 kilogramë kokainë.

Droga, e ndarë në dy blloqe, ishte fshehur në zgavrën nën dorezën e makinës dhe në bagazhin e makinës.

Shqiptari kishte edhe 12 mijë euro para të gatshme.

25-vjeçari është arrestuar menjëherë dhe gjyqtari hetues ka urdhëruar dërgimin në burg.

ME TE LEXUARAT