Policia rrethon vrasësin e efektivit të “Shqiponjave”, dyshohet se është i armatosur

Aktualitet

Policia rrethon vrasësin e efektivit të “Shqiponjave”,
Prej disa orësh, efektivët e Policisë po vijojnë kërkimet për kapjen e 23-vjeçarit Azgan Mernica, i cili mesditën e sotme ekzekutoi efektivin e “Shqiponjave”, Novruz Cenalia në fshatin Baltëz të Fierit.

Burime bëjnë me dije se vrasësi është rrethuar në zonën e Apollonisë dhe efektivët e Policisë po presin të bjerë nata që të ndërhyjnë. Kjo për shkak se dyshohet se 23-vjeçari është i armatosur.


Më herët, Policia sekuestroi edhe automjetin tip “Audi” të autorit, i cili pas krimit e kishte lënë tek shtëpia e dajës dhe është arratisur

Dyshohet se pas një konfliktit të çastit, Azgan Mernica qëlloi me plumb në kokë efektivin e Shqiponjave, i cili ishte rrugës për të marrë turnin.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sherri dyshohet se ka nisur për kalimin e një rruge të ngushtë në fshatin Baltëz, ku jetonte viktima, ndërsa autori i cili jetonte në fshatin pranë, Sulaj, kalonte shpesh.

Policia ka vënë në dispozicion 30 mijë euro për këdo që ka informacion për vendndodhjen e autorit, ndërsa hetimet vijojnë për të zbardhur shkaqet e plota, si dhe për të zbuluar nëse mes tyre ka pasur një konflikt të mëparshëm.

ME TE LEXUARAT