Përfshihet nga flakët pylli në Pogradec, çfarë dyshohet

Aktualitet

Përfshihet nga flakët pylli në Pogradec, çfarë

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e kësja të mërkure në pyllin e fshatit Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit.

Zjarri i favorizuar nga era ka përfshirë ipërfaqe të konsiderushme pemësh, ndërsa dyshohet se ka qënë i qëllimshëm.

Ky është rasti i dytë i zjarrvënies në zonat malore të Pogradecit pasi pak ditë më parë një tjetër zjarr u izolua dhe fik në pyjet e njësisë Velçan.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

ME TE LEXUARAT