Nga Vlora në Kavajë për të vjedhur një televizor, arrestohet 47-vjeçari

Aktualitet

Nga Vlora në Kavajë për të vjedhur një televizor,

Një 47-vjeçar ëshjtë arrestuar nga policia në Kavajë, pasi u kap duke vjedhur një televizor në një banesë.

Vlonjati me iniciale A.Sh rezulton që të jetë autor i katër vjedhjeve të tjera, për periudhën maj-qershor të këtij viti.

“Komisariati i Policisë Kavajë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, organizoi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Foreign”, si rezultat i të cilit u arrestua shtetasi A. Sh., 47 vjeç, banues në Vlorë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, gjatë periudhës maj-qershor 2024, në 4 raste, ka vjedhur në lagje të ndryshme në Kavajës”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Porkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT