Me lule në duar, Rama homazhe në vendin ku u vranë 4 protestuesit e 21 Janarit

Aktualitet

Me lule në duar, Rama homazhe në vendin ku u vranë 4 protestuesit

Kryeministri Edi Rama, së bashku me familjarët e viktimave të 21 Janarit, kanë kryer homazhe në vendin ku u vranë protestuesit 13 vite më parë.

Me lule në duar  dhe nënën e një prej të viktimave, Rama  dhe familjarët e tjerë janë përkulur në shenjë respekti.


Mes lotësh, familjarët e Aleks Nikës, Ziver Veizit, Hekuran Dedës dhe Faik Myrtajt kujtuan të ndjerët, ndërsa presin drejtësi.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Rama në gjatë ceremonisë kërkoi që dosja e 21 Janarit t’i kalojë SPAK-ut,  pasi Prokurorinë e Tiranës e cilësoi si pas “shtyllë kurrizore”.

Me lule në duar, Rama homazhe në vendin ku u vranë 4 protestuesit

ME TE LEXUARAT