Këmbimi valutor/ Leku “fundos” euron, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Leku “fundos” euron, çfarë ndodh

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Leku “fundos” euron, çfarë ndodh

 

ME TE LEXUARAT