Këmbimi valutor/ Euro prek fundin përballë lekut, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Euro prek fundin përballë lekut,

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë më 15 prill, me 94.4 lekë dhe është shitur me 95.4 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

Sakaq monedha evropiane Euro, në tregun valutor blihet me 101.1 lekë dhe shitet me 102.0 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 118.0 lekë dhe shitet me 118.9 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërsa Franga Zvicerane në tregun valutor blihet këtë të hënë me 103.2 lekë dhe shitet me 104.2.

 

ME TE LEXUARAT