Këmbimi valutor/ Euro “fundoset” përballë lekut, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Euro “fundoset” përballë lekut,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.8 lekë dhe do shitet me 95.8 lekë.

Euro do blihet me 102.1 lekë dhe do shitet me 102.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 119 lekë dhe do shitet 120 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Këmbimi valutor/ Euro “fundoset” përballë lekut,

 

ME TE LEXUARAT