Hetimet për koncesionin 100 milionë euro të sterilizimit, Arben Gjata paraqiten në SPAK

Aktualitet

Hetimet për koncesionin 100 milionë euro të sterilizimit, Arben

Rektori i Universitetit të Mjekësisë Arben Gjata është  paraqitur sot ne ambientet e SPAK. Gjata, i cili eshte edhe shefi i kirurgjisë eshte një nga personat e akuzuar për çështjen e koncesionit të sterilizimit. GJKKO për Gjatën ka caktuar masën ‘detyrim paraqitje’.

Gjata, në kohën kur u lidh koncesioni më dhjetor të vitit 2015 ka pasur detyrën e anëtarit të komisionit të koncesionit të sterilizimit.

 

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


Kujtojmë që me urdhër të SPAK për koncesionin e sterilizimit me vlerë 100 milion euro janë arrestuar ish-zv.ministri i Shëndetësisë Klodjan Rjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj,  pronari i kompanisë Investital LLC.

ME TE LEXUARAT