Gëlltiti qesen me kokainë për ta fshehur nga policia, arrestohen dy persona

Aktualitet

Gëlltiti qesen me kokainë për ta fshehur nga policia, arrestohen

Ky persona kanë rënë në pranga nga Policia në Kosovë. Ka qenë një ndalesë nga efektivët që ka zbuluar se drejtuesi i metit i cili ishte nën shoqërinë e një personi tjetër ka gëlltitur qesen, e cila pas hetimeve rezultoi se ishte me lëndë narkotike.

Ndërkohë që policia zbuloi se ishte pikërisht pasagjeri ne mjetin që ndaluan për kontroll personi që i kishte siguruar lëndën narkotike shokut të tij. Teksa hetimet janë në vijim, dy të rinjtë do të përballen me akuzat.

Njoftimi i Policisë:

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Personat e dyshuar E.XH., (viti i lindjes 1982) dhe A.I., (viti i lindjes 1979) janë ndaluar, por gjatë ndalimit është vërejtur se i dyshuari i dytë me qëllim të fshehjes së dëshmive ka gëlltitur një qese të vogël me lëndë narkotike të llojit kokainë, të cilën paraprakisht e kishte blerë nga i dyshuari i parë”, njofton policia, transmeton Express.

 

 

ME TE LEXUARAT