Foto/ Gjobiti me 100 mijë euro italianin, kush është Edmond Arapi, organizatori i vendosjes së tritolit në fasoneri

Aktualitet

Foto/ Gjobiti me 100 mijë euro italianin, kush është Edmond

Zbulohet fotoja e Edmond Arapit, personit  që dyshohet se i ka vendosur tritolin në fasonerinë në pronëski të shtetasit italian në zonën e Freskut në Tiranë.

shkak është bërë një gjobë e papaguar prej 100 mijë eurosh.

Mësohet se Edmond Arapi e kishte kërcënuar biznesmenin italian duke i thënë se nëse nuk i jepte paratë do e pësonte keq.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

Pas refuzimeve të këtij të fundit, Arapi ka organizuar vendosjen e tritolit duke pajtuar një 16-vjeçar. Ai e ka porositur atë të vjedhë një biçikletë dhe i ka dhënë sasinë e tritolit që do vendoste në objekt.

Në këmbim ai do të merrte 1 milion lekë të vjetra. Pasi ka vendosur tritolin, 16-vjeçari është larguar me biçikletë nga vendi i ngjarjes.

 

Përgjatë këtyre ditëve ai ka qëndruar i fshehur në Valias. Nga ana tjetër, porositësi Edmond Arapi i akuzuar më parë për plagosje, është kapur në Himarë.

 

ME TE LEXUARAT